Titulní stranka Aktuality Objevování tajemství

Objevování tajemství

Přidáno: 18. 4. 2020

„Neboť z velikosti a krásy tvorstva srovnáním lze poznat jejich stvořitele.“ (Mdr 13,5)

Milí přátelé!

Začínající jarní období nám už naznačuje, že se blíží změna. Ale ne ledajaká. Změna k ŽIVOTU. Ta, která není vždy bezbolestným a bezproblémovým přechodem… Je to často doslova porod, přerod něčeho, co jsme zatím jen tušili, co se až dosud skrývalo kdesi v hloubkách očekávání.

Mystiku ŽIVOTA můžeme u nás na jaře prožívat vždy nanovo. Příroda jako mluvčí největší KRÁSY nám neustále dává možnost nahlížet do otevřených komnat ní stvořených paláců.

Nabízejí se nám jako na dlani. Chtějí, abychom je znovu objevili, abychom je navštívili a pootevřely jejich dveře. Jsou totiž za nimi ukryté tajemství Toho, který je stvořil s velkou láskou. Protože – On sám je LÁSKA. Láska v tomto čase bere na sebe podobu utrpení, bolesti a smutku. Zároveň nám však naznačuje, že tak, jak je to zapsáno v její stvoření, všechno utrpení, bolest a smutek jsou jen přechodem. A především jedinou možností vítězství. Jarní příroda a vše stvoření v ní svědčí zejména o tomto tajemství, o tajemství ŽIVOTA a SMRTI. Věřím, že mnozí z vás ho při jarních toulkách loukami či lesními zákoutími objeví.

Přejí Vám požehnaný Velikonoce a upřímně skutečné odhalování Božího tajemství ŽIVOTA a SMRTI v jeho stvoření.

Žehná Vám všem o. Šimon

Další aktuality

RSS | mapa stránekna začátek stránky