Titulní stranka Aktuality PASTORAČNÍ STŘEDISKO připravilo audionahrávky pro výchovu dětí ve víře

PASTORAČNÍ STŘEDISKO připravilo audionahrávky pro výchovu dětí ve víře

Přidáno: 3. 2. 2021

Pastorační středisko při Biskupství českobudějovickém zahájilo podcastovou sérii audionahrávek o křesťanské výchově dětí. Každý den vychází v sekci „Rodina“ nová nahrávka, která se věnuje určitému tématu. Nahrávky můžete poslouchat na internetu na YouTubeProlidi­.online nebo na Spotify. Pastorační středisko zároveň připravuje další materiály vycházející z podkladů z Vatikánu, jako pomoc při prožívání Roku rodin a k šíření pravdivého křesťanského učení o rodině v současné době. „Papež František vyhlásil zvláštní rok „Rodina Amoris laetitia“ a my bychom tímto projektem rádi přispěli k prožívání tohoto roku, který začíná 19. březnem 2021,“ říká Martina Fürstová, nová ředitelka Diecézního centra pro rodinu v Českých Budějovicích a dodává: „Náročné období, ve kterém jsme většinu měsíců roku 2020 museli žít, a které v novém roce pokračuje, odhalilo, jak důležitá je rodina. Za prvé jako bezpečné zázemí pro děti, ale za druhé také jako domácí církev, kterou Svatý otec nazývá „rodinou rodin“. Právě v rodině roste naše víra.“

Sérií audionahrávek se snaží Pastorační středisko být nápomocné rodičům při výchově dětí ve víře. „Z praxe víme, jak rodiče zápasí se slibem, který dali Bohu při křtu, že dají dětem účast na žitém křesťanství“, doplňuje otec Tomas van Zavrel, ředitel Pastoračního střediska a pokračuje: „Snažili jsme se shromažďovat nejrůznější texty, které nízkoprahovým způsobem osvětlují vnitřní život dítěte a jeho chování v průběhu jeho života a nabízí praktické tipy.“ Projekt zahrnuje i témata týkající se duchovního života a růstu dítěte, ale protože je vnímán i jako pre-evangelizační projekt, je jeho záměrem být obsahově přijatelný i pro nepraktikující nebo vlažné křesťany, ba dokonce pro ty, které se nehlásí k žádnému vyznání.

YouTubeProlidi­.online: https://www.y­outube.com/…b5dM32­GQNf5A

Spotify: https://open.spo­tify.com/…FvdxA­ib7×2m7

Další aktuality

RSS | mapa stránekna začátek stránky