Titulní stranka Aktuality Pobožnosti za zemřelé v roce 2017

Pobožnosti za zemřelé v roce 2017

Přidáno: 29. 10. 2017

Blíží se období vzpomínek na ty, které jsme měli rádi a již náš předešli v cestě na věčnost. Udělejme si v tomto posvátném týdnu od 1. do 8. listopadu čas na návštěvu hřbitova a využijme možnosti plnomocných odpustků za následky hříchů, které spáchali a možná jim ještě brání v patření na Hospodina. Jako každý rok, i letos se v naší farnosti konají dušičkové pobožnosti na všech hřbitovech – přinášíme jejich přehled:

Sobota 4.11.2017

16:30 – Dub – mše sv. (s nedělní platností)

17:30 – Dub – pobožnost na hřbitově

Neděle 5.11.2017

08:00 – Předslavice – bohoslužba slova

08:30 – Předslavice – pobožnost na hřbitově

08:30 – Záblatí – mše svatá

09:10 – Záblatí – pobožnost na hřbitově

09:30 – Lažiště – mše svatá

10:20 – Lažiště – pobožnost na hřbitově

11:00 – Vlachovo Březí – mše svatá

15:00 – Vlachovo Březí – pobožnost na hřbitově

Podmínky pro získání plnomocných odpustků pro duše v očistci

1. listopadu odpoledne a 2. listopadu po celý den můžete při návštěvě kteréhokoliv kostela získat plnomocné odpustky přivlastnitelné pouze duším v očistci. Kromě obvyklých podmínek (sv. zpověď, sv. přijímání, modlitba na úmysl Svatého otce a vyloučení veškeré náklonnosti k jakémukoliv hříchu, a to i všednímu) je podmínkou pomodlit se při návštěvě kostela modlitbu Páně a Vyznání víry.

Od 1. do 8. listopadu můžete získat plnomocné odpustky, přivlastnitelné jen duším v očistci, jestli-že po splnění obvyklých podmínek navštívíte hřbitov a pomodlíte se tam třeba jen v duchu za zemře-lé. V ostatních dnech lze při návštěvě hřbitova získat takovýmto způsobem odpustky částečné.

Svátost smíření není nutné přijímat každý den. Stačí ji vykonat před začátkem týdne mod-liteb za zemřelé, v jeho průběhu, nebo až v dalších dnech po jeho skončení. Svaté přijímání a modlitba na úmysl Svatého otce jsou nutné každý den, kdy chcete plnomocný odpustek získat.

Další aktuality

RSS | mapa stránekna začátek stránky