Titulní stranka Aktuality Prohlášení České biskupské konference k onemocnění COVID-19

Prohlášení České biskupské konference k onemocnění COVID-19

Přidáno: 10. 3. 2020

Drazí věřící, v souvislosti s šířícím se koronavirem způsobujícím onemocnění COVID-19 apelujeme na vás, abyste byli zodpovědní, chránili sebe, své blízké a všechny ve svém okolí. Proto doporučujeme přijmout následující opatření:

• Je třeba, aby se věřící, kteří mají příznaky nemoci dýchacích cest, mají podezření z nákazy koronavirem nebo jsou v karanténě, zdrželi účasti na bohoslužbách. To stejné platí pro kněze i další pomocníky při liturgii.

• Řiďme se pokyny kompetentních státních úřadů, nepodceňujme daná upozornění

• Jako věřící nezapomínejme na skutky křesťanského milosrdenství, na nemocné a ohrožené pamatujme modlitbou a nezapomínejme ani na účinnou pomoc těm, kdo ji potřebují.

• Nešiřme paniku, ale v klidu předcházejme zbytečným komplikacím.

V Hejnicích 6. března 2020

Čeští a moravští biskupové

Další aktuality

RSS | mapa stránekna začátek stránky