Titulní stranka Aktuality sbírka na diecézní Charitu 2021

sbírka na diecézní Charitu 2021

Přidáno: 5. 11. 2021

Vážení bratři a sestry, milí farníci,

v neděli 7. listopadu 2021 proběhne při bohoslužbách v českobudějovické diecézi každoroční sbírka na diecézní Charitu. Více informací k ní naleznete na letáku v kostele a na webové stránce, jež je na letáku uvedena.

Minulý rok jsme díky vaší štědrosti v této sbírce získali 414 292 Kč, což nás v době pandemie, kdy nebylo možné se volně účastnit bohoslužeb v kostele, ohromilo. Vaše dary nám umožnily podpořit ty, kdo se bez pomoci druhých neobejdou a kterým se Charita snaží v nejrůznějších náročných životních situacích podat ruku. Ať už jsou to nemocní, senioři, děti, rodiny s dětmi nebo třeba lidé bez domova. Stále je navíc mnoho těch, kteří se potýkají s důsledky koronavirové pandemie a potřebují podpořit při jejich překonání. Pomoc se snažíme nabídnout i lidem, kteří se zcela nečekaně stali oběťmi různých mimořádných událostí.

Charita jako součást římskokatolické církve hledá možnosti, jak nabídnout pomoc co největšímu počtu potřebných. Nebylo by to však možné bez podpory vás a dalších dárců, kterým nejsou lhostejné osudy druhých. Velký dík za vaši ochotu pomáhat a za vaši štědrost.

Stejně jako v loňském roce nabízíme možnost podpořit činnost Diecézní charity České Budějovice darem do sbírky při mši svaté v neděli 7. listopadu 2021 nebo převodem darované částky na bankovní účet 4200143282/6800 s variabilním symbolem 2021. Číslo bankovního účtu je uvedeno také na letáku, který je vyvěšen ve vašem kostele.

Upřímně vám děkujeme za vaši ochotu a pomoc.

Přejeme vám vše dobré a požehnané dny.

S pozdravem

Jiří Kohout ředitel Diecézní charity České Budějovice

R.D. Stanislav Brožka prezident Diecézní charity České Budějovice

Další aktuality

RSS | mapa stránekna začátek stránky