Titulní stranka Aktuality Světový den modliteb za posvěcení kněží

Světový den modliteb za posvěcení kněží

Přidáno: 22. 6. 2017

23. června 2017

O slavnosti Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, mohou věřící pamatovat v modlitbě zejména na kněze.

Světový den modliteb za posvěcení kněží, který na tento den připadá, ustanovil svatý Jan Pavel II.

„Pro vás jsem papež, spolu s vámi jsem kněz“, napsal v dopise kněžím krátce po svém zvolení. Právě Jan Pavel II. ustanovil Světový den modliteb za posvěcení kněží, který probíhá každoročně o slavnosti Nejsvětějšího Srdce Ježíšova. Letos tak může celá církev v pátek 23. června zvláště pamatovat na svatost kněží.

Slavnost Ježíšova Srdce je s kněžstvím úzce spojena. Na kříži Kristus ve svém Srdci ukázal největší hlubinu Boží lásky. Tuto oběť kněz stále zpřítomňuje ve mši svaté. Církev a věřící v ní neustále čerpají Boží život z eucharistie, která nemůže existovat bez kněží.

Další aktuality

RSS | mapa stránekna začátek stránky