Titulní stranka Farní ohlášky Oznámení v týdnu od 10. 7. 2017 do 16. 7. 2017

18:00 mše svatá – Vlachovo Březí, + Ladislav a Marie Švancar

18:00 mše svatá – Lažiště, + Vojtech Preněk a celý rod Prenků

18:00 mše svatá – Vlachovo Březí, + Stanislava Prísažná

11:00 potní mše svatá, Panny Marie Karmelskej – Dobrá Voda u Záblatí, Za farnost

15:00 poutní mše svatá, Panny Marie Karmelskej – Bušanovice, za farnost

18:00 poutní mše svatá, Rozeslání dvanácti apoštolů – Dub, za farnost

19:30 mše svatá s nedělní platností – Vlachovo Březí, Za zdraví a Boží pomoc pro Františka

16.7. Patnáctá neděle v mezidobí

08:00 bohoslužba slova – Předslavice

08:30 mše svatá – Záblatí

09:30 mše svatá – Lažiště, + Jakub Jódl, manželka a celý rod Jódlů

11:00 mše svatá – Vlachovo Březí, +Jan Kubica

Dne 15. 7. 2017 v 10:00 hod. přijme bohoslovec Vojtěch Blažek z rukou diecézního otce biskupa Mons. Vlastimila Kročila jáhenské svěcení v českobudějovické katedrále sv. Mikuláše.

Jáhen či diakon (z řec. διάκονος – diakonos, služebník, číšník) označuje pověřeného člověka, který vykonává charitativní a administrativní službu, aktivně se podílí na bohoslužbách, předčítá liturgické texty, vyučuje náboženství a podobně. Pro tento úřad musí být vysvěcen. V katolické, pravoslavné a anglikánské církvi je jáhenství prvním stupněm svátosti kněžství.