Titulní stranka Farní ohlášky Oznámení v týdnu od 17. 7. 2017 do 23. 7. 2017

Oznámení v týdnu od 17. 7. 2017 do 23. 7. 2017

07:00 – 19:00 Eucharistická adorace ve farním kostele – Vlachovo Březí

18:00 mše svatá – Vlachovo Březí, Za Boží pomoc a ochranu pro Margitu

18:00 mše svatá – Vlachovo Březí, Za Boží pomoc a ochranu pro Martinu a její rodinu

18:00 mše svatá – Lažiště

18:00 mše svatá snedělní platností – Dub

19:30 mše svatá s nedělní platností – Vlachovo Březí

23.7. Šestnáctá neděle v mezidobí

08:00 mše svatá – Předslavice, + Eduard a Marie Sedláček

09:30 mše svatá – Lažiště

11:00 bohoslužba slova – Záblatí

11:00 mše svatá – Vlachovo Březí, +Jan

Dp. Vojtěch Blažek, přijal 15. 7. 2017 z rukou diecézního otce biskupa Mons. Vlastimila Kročila jáhenské svěcení v českobudějovické katedrále sv. Mikuláše.

Jáhen či diakon (z řec. διάκονος – diakonos, služebník, číšník) označuje pověřeného člověka, který vykonává charitativní a administrativní službu, aktivně se podílí na bohoslužbách, předčítá liturgické texty, vyučuje náboženství a podobně. Pro tento úřad musí být vysvěcen. V katolické, pravoslavné a anglikánské církvi je jáhenství prvním stupněm svátosti kněžství.