Titulní stranka Farní ohlášky Oznámení v týdnu od 19. 2. 2018 do 25. 2. 2018

18:30 mše svatá  – Vlachovo Březí, + Otília Valašková

25.2. Druhá neděle postní

08:00 bohoslužba slova – Předslavice

08:30 mše svatá – Záblatí, + František Korch, děti, rod.

09:30 mše svatá – Lažiště, Za manželé Mirku a Petra

V úterý a středu budou mše svaté ve Vlachovo Březí sloužené na faře. V pátek, sobotu večer a neděli budou mše svaté sloužené v kostele.

Pobožnosti Křížové cesty budou během postního období probíhat půl hodiny před mši svatou následovně:

Čtvrtek – ve farním kostele Sv. Mikuláše v Lažišti

Pátek – ve farním kostele Zvěstování Páně ve Vlachovo Březí

Sobota – ve farním kostele Rozeslání dvanácti apoštolů v Dubu

Neděle – ve farním kostele Sv. Václava v Předslavicích  – ve farním kostele Umučení sv. Jana Křtitele v Záblatí

Papež František stanovil 23. únor za Den postu pro mír na celém světě, a zvláště v Demokratické republice Kongo a v Jižním Súdánu.

„Stojíme tváří v tvář tragickým konfliktům v různých částech světa, proto vyzývám všechny věřící, aby se zúčastnili zvláštního dne modliteb a půstu za mír, který ustanovuji na pátek 23. února po první neděli postní,“ oznámil papež František při nedělní modlitbě Anděl Páně na svatopetrském náměstí.

V neděli 25. února 2018 bude probíhat sbírka „Svatopetrský ha­léř“