Titulní stranka Aktuality „Pán skutečně vstal z mrtvých. Aleluja.“

„Pán skutečně vstal z mrtvých. Aleluja.“

Přidáno: 2. 4. 2021

Drazí přátele.

Už je tomu rok, co sužuje mnoho států světa a také i naši zemi tzv. koronavirus a s ním i dlouhotrvající omezení. Ze světa hlásí veliká čísla počtu obětí. Samozřejmě že toto nebezpečí nelze podceňovat, ale musíme také i uznat, že ve světě se v současnosti nacházejí i mnohé mnohem nebezpečnější viry. Některými jsme už i sami nakažený! Onemocnění Covid-19 ohrožuje mnoho lidí, no vírem individualismu a sobectví jsou nakažené miliony lidí na celém světě. Nedá se říci, že by jeho výsledky nebyly bolestné. Hříchem trpí vždy nejen jednotlivec, ale celé společenství. Počet „obětí“ neustále přibývá a je mezi nimi i mnoho Čechu, ba možná i lidí s naších společenství.

Zatímco koronavirus může způsobit přinejhorším tělesnou smrt, individualismus a sobectví vedou ke ztrátě nebe, ke ztrátě našeho posledního cíle a poslední naděje. Dbejme tedy na prevenci proti těmto nebezpečným virům. Milujme bližní tak, jak sebe samých. Příklad dokonalé lásky nám zanechal náš Spasitel Ježíš Kristus, když za nás neváhal obětovat svůj život. Toto velké tajemství si zpřítomňujeme a prožíváme i během letošních velikonočních svátků.

Přeji vám všem požehnaný čas Velikonoc a úspěšný boj proti zmíněným individualistickým „nákazám.“ Zkusme více uvažovat o tom: žít a dávat se co nejvíce pro druhé.

Žehná vám + váš o. Šimon

Další aktuality

RSS | mapa stránekna začátek stránky