Titulní stranka Aktuality Světový den prarodičů a starých lidí 25. července

Světový den prarodičů a starých lidí 25. července

Přidáno: 9. 7. 2021

K příležitosti svátku uvedení Páně do chrámu a na připomínku starců Simeona a Anny papež František vyhlásil Světový den prarodičů a seniorů, který se vždy bude konat 4. neděli v blízkosti památky Jáchyma a Anny, Ježíšových prarodičů.

Letos jej papež František doprovodil větou z Matoušova evangelia: „Já jsem s tebou po všechny dny“ (srov. Mt 28,20) a doprovodil je zvláštním videoposelstvím, které bylo zveřejněno ve Vatikánu.

Text z video poselství si můžete přečíst zde. https://www.va­ticannews.va/…ym-a-pe.html Papež v něm poukázal na trojici pilířů, jejichž obnova přísluší právě nejstarší generaci: sny, paměť a modlitba.

První Světový den prarodičů a starých lidí papež František vyhlásil 31. ledna při promluvě před mariánskou modlitbou Anděl Páně. "Duch svatý ještě dnes podněcuje v seniorech moudré myšlenky a slova: jejich hlas je cenný, neboť chválí Boha a uchovává kořeny národů. Připomínají nám, že stáří je darem a prarodiče jsou spojujícím článkem mezi různými generacemi, aby mladým lidem předávali zkušenosti života i víry. Na staré lidi se mnohdy zapomíná, nepamatujeme na toto bohatství předávaných a uchovávaných kořenů. Proto jsem se rozhodl ustavit Světový den prarodičů a seniorů, který se v celé církvi bude konat každou čtvrtou neděli v červenci, v blízkosti liturgické památky sv. Jáchyma a Anny, Ježíšových prarodičů. Je důležité, aby se prarodiče setkávali s vnuky a naopak, protože, jak říká prorok Joel, prarodiče před svými vnuky sní a mají vidění, kdežto vnuci poté, co načerpají z prarodičů sílu, jdou dál a prorokují.“

Se Světovým dnem prarodičů a starých lidí jsou také spojeny plnomocné odpustky – víc zde. https://biskup­stvicb.blob.co­re.windows.net/…ra­rodicu.pdf

Další aktuality

RSS | mapa stránekna začátek stránky