Titulní stranka Aktuality

Aktuality

Narodili jsme se a už nikdy nezemřeme.

Přidáno: 22. 4. 2019

Takový je název knihy o manželství Enrica a Chiary. Když měl Enrico patnáct let, poprvé slyšel tato slova, která ho velmi oslovily. Později se oženil, a když jeho mladá žena onemocněla na rakovinu a zemřela, i v nejtěžší chvíli mohl žít z pravdy těchto slov.

Současný svět, který zápasí s různými problémy, hrozbami, tragédiemi a hrůzami, potřebuje radostné poselství života. A právě to všem ohlašuje církev, když hlásá, že Ježíš vstal z mrtvých.

Byly a jsou časy, když moudří i nemoudří spekulují nad Kristovým vzkříšením. Jenže ono je Božím darem pro náš život, a ne pro spekulaci. Ani láska v našem životě není na spekulaci, ale abychom jí žili. A víme, že pouze ten, kdo opravdu miluje, zakouší, co je život. Totéž platí o Kristově vzkříšení. Díky němu můžeme žít z největší naděje a jistoty, bez něj by náš život byl zbytečný a nesmyslný. Lásku i vzkříšení chápeme více srdcem než rozumem, více skutkem, než slovem.

Nezapomeňme: Láska je život. Vzkříšení je nesmrtelnost lásky. Víra ve vzkříšení Krista, je pro nás výzvou myslet, jednat a milovat jako Ježíš.

Papež František píše: Jsou křesťané, jejichž život je jako půst bez Velikonoc. Neutíkejme od Kristova vzkříšení, nepokládejme se za poražené, ať už se stane cokoli.

Dobrý Bože, prosíme, ať Kristovo vzkříšení mocně působí v našem životě, neboť i my jsme se narodili a už nikdy nezemřeme.

Požehnaný Velikonoce.

o. Šimon

Další aktuality

RSS | mapa stránekna začátek stránky