Titulní stranka Římskokatolická farnost Předslavice

Římskokatolická farnost Předslavice

Kostel sv. Václava

Roku 1359 se v Předslavicích připomíná plebánie. Ta později zanikla a v roce 1665 kdy byly Předslavice přifařeny k Vlachovu Březí. Od roku 1735 byl zřízen sídelní kaplan V roku 1770 byla obnovena samostatná farnost. Kostel je původně gotický z doby kolem poloviny 13. století. Písemné zprávy jsou z let 1369 – 1405. Z původní stavby se zachovalo zdivo obdélné lodi s věží v severozápadním koutu. Presbytář byl postaven ke konci 14. století, barokně opraven v letech 1655 – 1660, věž byla přistavěna v roce 1839. V současnosti je farnost administrována z Vlachova Březí.

Bohoslužby:

Každá druhá neděle v měsíci v 08.00 – mše svatá

Do farnosti patří tyto obce:

Bohunice, Bušanovice, Bušanovice – Beneda, Bušanovice – Želibořice, Čepřovice, Čepřovice – Jiřetice, Čepřovice – Koječín, Předslavice, Předslavice – Kakovice, Předslavice – Marčovice, Předslavice – Úlehle, Předslavice – Všechlapy, Tvrzice, Volyně – Černětice,

Duchovní:

R.D.Mgr. Šimon STANČÍK, administrátor excurrendo

mob. 604 223 952

Nám. Svobody 58, 384 22 Vlachovo Březí

Členové farní rady:

František Funda

Václav Hauser

Marie Smetková